"Twój parasol" to bezpłatna aplikacja mobilna, która ma pomagać ofiarom przemocy domowej. Dzięki niej osoby narażone na sytuacje przemocowe mogą szybko otrzymać niezbędną pomoc, wsparcie i informacje. To pierwszy taki program w Polsce.

Aplikacja po uruchomieniu do złudzenia przypomina program do sprawdzania pogody, co zapewnia użytkownikom dyskrecję. Oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. Po dwukrotnym kliknięciu w obrazek można przejść do ukrytej części aplikacji.

Aplikacja umożliwia dokumentowanie incydentów i przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych. Dzięki funkcji "Notatnik" (znajduje się na pasku szybkiego dostępu do funkcjonalności) można szybko zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, który później będzie mógł posłużyć jako materiał dowodowy.

Aplikacja daje również możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach, a także możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email (można wysłać wiadomość alarmową).

Program umożliwia także dostęp do materiałów edukacyjnych (regulacje prawne, procedury, wskazówki), a także bazy placówek, które oferują pomoc i wsparcie osobom dotkniętym przemocą (załączona jest mapa z zaznaczonymi miejscami, gdzie można otrzymać pomoc).

Aplikacja "Twój parasol" działa nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, na Litwie i Łotwie. Można ją pobrać na Google Play i Apple Store lub za pomocą kodów QR. Dostępna jest też na stronie internetowej www.twojparasol.com.

 

1 kwietnia rozpoczął się "Światowy Miesiąc Wiedzy Na Temat Autyzmu". Dokładnie dziś 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został  n ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliższych. W tym dniu na całym świecie przeprowadzana jest akcja "Zaświeć się na niebiesko" (Light it up blue). Zainaugurowana została w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Zachęcamy wszystkich do solidarności z osobami z autyzmem, ich rodzinami i bliskimi. Potrzebują naszego zrozumienia i akceptacji. Możemy w tym dniu być razem, nawet w sposób symboliczny poprzez ubranie się na niebiesko, wykonanie razem z dzieckiem i rodziną rysunku, plakatu, czy rozmowę o tym, czy jest autyzm.
Zachęcamy do odwiedzenia stron:
https://www.facebook.com/grupawsparciabialystok/
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
facebook.com/naniebiesko.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele. W tym trudnym okresie epidemii zapewniamy Wam możliwość zdalnego kontaktu z naszymi specjalistami. Osoby potrzebujące wsparcia uzyskają profesjonalną pomoc doświadczonych pracowników Poradni. Psycholodzy i pedagodzy czekają na Państwa podczas dyżurów telefonicznych lub mailowych.

PSYCHOLODZY

Małgorzata Jaroszewicz – psycholog, dzieci w wieku przedszkolnym, dyżur pod tel. 532 602 910

Małgorzata Wróblewska – psycholog, dzieci w wieku przedszkolnym, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Elżbieta Bakun-Kamińska – psycholog, psychoterapeuta, dzieci i młodzież w wieku szkolnym dyżur telefoniczny - 602342277, - środy w godzinach 11-13, dyżur na Skypie ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), - poniedziałki w godzinach 14.30-16.30

Justyna Kowalczuk – psycholog, psychoterapeuta, dzieci w wieku przedszkolnym / szkolnym dyżur telefoniczny: 604 75 75 40
poniedziałki, środy, piątki - 9-15 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Agnieszka Mudrewicz – psycholog, psychoterapeuta, dzieci w wieku przedszkolnym / szkolnym nr tel. 669263090 środa 12-17 czwartek 11-16

Aneta Mogilewska - psycholog, psychoterapeuta, dzieci i młodzież w wieku szkolnym dyżur tel. 604555233 - środa 10-12, czwartek 10-12, piątek 11-14

Sylwia Małachowska - psycholog, psychoterapeuta, dzieci i młodzież w wieku szkolnym tel. 604555233 dyżur na Skype
- środy 8-12 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Sylwia Małachowska lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Mira Słowik – psycholog, dzieci i młodzież w wieku szkolnym tel. 602 195 857 mail – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
poniedziałek: 12-16, wtorek: 9-13, środa: 15-19, czwartek: 14-18, piątek: 8-12

PEDAGODZY

Renata Janowicz – pedagog, terapeuta integracji sensorycznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marcin Szargiej – mediator, terapeuta uzależnień, doradca zawodowy dyżur tel.: 792518315 dyżur skype: marcin.szargiej email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
codziennie: 8-16

Ewa Werda – pedagog, terapeuta integracji sensorycznej dyżur mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. dyżur telefoniczny: 603603867
codziennie 16-18

Aneta Czembrowska – pedagog, poradnictwo w zakresie wychowania w rodzinie, dyżur telefoniczny 696494326, mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , codziennie 11-15

Szanowni Państwo. W związku z powrotem poradni do funkcjonowania stacjonarnego od 25 maja 2020 r. informujemy, iż wszystkie wizyty w naszej placówce są wyznaczane w trybie reżimu sanitarnego. W celu ograniczenia liczby osób znajdujących się jednocześnie w budynku i zapewnienia tym samym bezpieczeństwa zdrowotnego naszych klientów i pracowników zmuszeni jesteśmy do stosowanego planowania badań i terapii. Prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy - podobnie w sposób elektroniczny, pocztą tradycyjną bądź bezpośrednio do skrzynki podawczej przyjmujemy wszystkie dokumenty związane z pomocą pośrednią. Przed zaplanowaną wizytą prosimy zapoznać się z przygotowanymi

"Wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Białymstoku".

Jak co roku 6 marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. To święto logopedów, terapeutów mowy i języka. Z tej okazji w naszej Poradni są zorganizowane bezpłatne konsultacje logopedyczne:
5 marca 2020 roku w godzinach: 12.00 – 14.00
6 marca 2020 roku w godzinach: 9.00 – 11.00
Konsultacji udzielać będą logopedzi:
mgr Jolanta Rynkowska i mgr Estera Urbanek.

Zapisy przyjmowane są drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (proszę o podanie w mailu numeru telefonu)
oraz telefonicznie: 85 744 53 50.

19 lutego o godz. 16:00 rozpoczęły się w Poradni warsztaty umiejętności wychowawczych w ramach "Szkoły dla Rodziców".

Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca. Niezdecydowanych zapraszamy na ostatni termin zapisów, tj. 26 lutego 2020 r.

Zajęcia odbywają się w sali konferencyjno-szkoleniowej (I piętro - pok. nr 17).

Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach.

Monika GilewskaZ głębokim żalem przyjęliśmy informację, że po walce z ciężką chorobą odeszła od nas Monika Gilewska.

Przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem i oddaniem poświęcała się pracy w naszej Poradni w roli pedagoga i doradcy zawodowego. Była wspaniałym człowiekiem, życzliwą, serdeczną i zawsze uśmiechniętą Koleżanką.

Z Rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłej łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza Święta Pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę 8 lutego o godz. 13:00 w kościele pw. Św Wojciecha w Białymstoku.

Wystawienie urny z prochami od godz. 8:00 w Domu Pogrzebowym przy ul. Branickiego.

Dnia 17.01.2020 r. odbyło się spotkanie logopedów w ramach Sieci Współpracy. Problem wpływu niedosłuchu na funkcjonowania językowe i komunikacyjne dziecka przybliżyła mgr Joanna Chomaniuk – logopeda, surdopedagog, wieloletni pracownik Specjalistycznego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Białymstoku, nauczyciel akademicki Podyplomowych Studiów Logopedycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Prowadząca poruszyła w swoim wystąpieniu zagadnienia diagnozy i terapii surdologopedycznej. W sposób szczególny zwróciła uwagę na problem współpracy nauczycieli z rodzicami dziecka niedosłyszącego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia za udział, zapraszamy na spotkanie w marcu.

Koordynatorzy: Barbara Radłowska i Joanna Stachurska